Reklama

Dwie watahy wilków na naszym terenie

20/03/2021 10:49

Rozmowa z Kazimierzem Pakulskim, emerytowanym, wieloletnim Nadleśniczym Nadleśnictwa Wołów i Oborniki Śląskie.

Dlaczego boimy się wilków?

Wilk jest postrzegany w naszej kulturze jako demon zła, symbol dzikości i krwiożerczości. Strach przed spotkaniem prowadzi do wymyślania mitów o agresji wobec człowieka. Obraz złego wilka wpajano nam już w dzieciństwie, począwszy od bajki o „Czerwonym Kapturku”.

Cała rozmowa w najnowszym wydaniu Kuriera Gmin

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości