Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy też innym pojazdem. W przypadku rowerzysty znajdującego się pod wpływem alkoholu, największe zagrożenie stwarza on dla siebie. Jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe, nawet bez udziału drugiego pojazdu, może on przypłacić poważnymi obrażeniami, a nawet życiem.
Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podczas pełnienia służby na terenie naszego powiatu dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości dwóch rowerzystów, mieszkańców powiatu wołowskiego.
Uzasadnione podejrzenia mundurowych, że osoby kierują rowerami w stanie nietrzeźwości potwierdziły się wraz z uzyskanym wynikiem badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Urządzenie pomiarowe wykazało, że 41-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zaś drugi z cyklistów, 47-latek ponad 1 promil. Za popełnione wykroczenia osoby zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze