Reklama

Gmina Wińsko z największym przyrostem poziomu zaszczepienia mieszkańców w powiecie

12/12/2021 14:38

Gmina Wińsko znalazła się wśród ponad 900 gminy, które wygrały w rządowym konkursie Rosnąca Odporność. Jeśli gmina złożyła wniosek o odbiór nagrody, ma szansę dostać 1 mln złotych do wykorzystania na dowolny cel związany z ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych COVID-19.

Konkurs Rosnąca Odporność polegał na wyłonieniu gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu
zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 r. W naszym powiecie wygrała gmina Wińsko, na drugim miejscu znalazł się Wołów, a na trzecim gmina Brzeg Dolny.

Reklama
źródło: gov.pl

Dla gmin przygotowano atrakcyjne nagrody. W tym 1 mln zł za zajęcie pierwszego miejsca wśród gmin z tego samego powiatu. Zwycięskie gminy miały zgłosić się po odbiór nagrody poprzez wniosek przekazany wojewodzie. Termin składania pism minął 30 listopad 2021 r.

Zgodnie z ustalonymi zasadami:
●    w powiatach z 3 gminami nagrodę w wysokości 1 mln zł mogła zdobyć tylko 1 gmina z najwyższym wskaźnikiem wzrostu;
●    w powiatach z 4 gminami nagrody 1 mln zł i 500 tys. zł mogły zdobyć 2 najlepsze gminy;
●    w pozostałych powiatach (powyżej 4 gmin) nagrody mogły zdobyć 3 gminy.

Reklama

Zobacz też:

https://kuriergmin.pl/winsko/swiateczne-zakupy-w-winsku/ https://kuriergmin.pl/wolow/brutalne-slowa-radnego-na-sesji-czy-pan-jest-prokuratorem-czy-spowiednikiem/ https://kuriergmin.pl/ciekawe/polski-lad-w-nieruchomosciach-kto-moze-dostac-pieniadze-na-wklad-wlasny/

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości