W sobotę, 16 listopada, Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia – jubileuszu 30-lecia istnienia zespołu Harfa. Uroczystość zgromadziła licznych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz, duchowieństwa, instytucji oraz przyjaciół zespołu.
W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. Monika Myrdzio, Zastępca Wójta Gminy Wińsko, Regina Hukiewicz, Przewodnicząca Rady Gminy, proboszcz ks. Czesław Krochmal, Anna Gródkowska z Banku Spółdzielczego w Żmigrodzie oraz sołtys Wińska, Maria Stawiska. Na wydarzeniu nie zabrakło również byłych instruktorów zespołu – Eugeniusza Opyda i Lucjana Sadowskiego – a także dawnych członków i przyjaciół Harfy.
Podczas uroczystości kierownik zespołu, Stanisław Wymazała, przedstawił zgromadzonym historię 30 lat istnienia Harf. Uroczystość wzbogaciły występy zaprzyjaźnionych zespołów Głębowiczanie, Mojęcice oraz Chóru Oremus, które nadały wydarzeniu wyjątkowy charakter.
Z okazji Jubileuszu Monika Myrdzio, w imieniu Wójt Gminy Wińsko Jolanty Krysowatej-Zielnicy, złożyła Jubilatom ciepłe życzenia i gratulacje. Podziękowała za wkład w rozwój lokalnej kultury i wieloletnie kultywowanie tradycji. W ramach uznania członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe statuetki, bukiety kwiatów oraz kosze upominków.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na którym nie zabrakło tortu jubileuszowego oraz radosnej biesiady w gronie przyjaciół.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze