Już w sobotę, 11 października 2025 roku, odbędzie się IX Piesza Pielgrzymka z Brzegu Dolnego do Łososiowic. To wydarzenie, które co roku gromadzi wiernych, pragnących wspólnie przeżyć czas modlitwy, refleksji i integracji.
Początek pielgrzymki zaplanowano przy kościele NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym.
9:00 – zbiórka przed kościołem,
9:30 – wyruszenie w drogę,
10:30 – postój w Naborowie,
12:00 – przybycie do Łososiowic,
12:30 – uroczysta Msza Święta odpustowa.
Po Mszy Świętej organizatorzy zapraszają na Piknik Parafialny, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych smakołyków, m.in. swojskiego chleba ze smalcem, ciast, kawy, herbaty czy naturalnych soków. Nie zabraknie także grilla i symbolicznych „stópek świętej Jadwigi”.
Dochód z ofiar zebranych podczas pikniku zostanie przeznaczony na prace konserwatorskie w kościele.
Organizatorzy zachęcają wszystkich mieszkańców Brzegu Dolnego i okolic do udziału w pielgrzymce i wspólnym przeżywaniu tego dnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze