Reklama

Koszykówka rządzi w powiecie. Igrzyska młodzieży i sukces OXY Wołów

24/01/2026 14:44

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele koszykarskich emocji dla zawodników i kibiców z terenu powiatu. Na parkietach rywalizowała zarówno młodzież szkolna w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży, jak i seniorzy reprezentujący Wołów w rozgrywkach amatorskich.

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży w koszykówce 3x3

Na wołowskiej hali przy ul. Panieńskiej rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży w koszykówce 3x3 dziewcząt i chłopców. W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z terenu powiatu. Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, a rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Najmocniejszą drużyną dziewczyn została Szkoła Podstawowa nr 1 w Wołowie, a chłopców Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie!

Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami.

Reklama

Powiatowe Igrzyska Młodzieży

Kolejna edycja Powiatowych Igrzysk Młodzieży w koszykówce dziewcząt i chłopców zakończyła się rywalizacją w formule halowej. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz grą w duchu fair play.

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Brzegu Dolnym, a wśród chłopców najlepsi byli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie

Wielkie gratulacje dla wszystkich biorących udział!

Reklama

Powiatowa Licealiada w Koszykówce Chłopców

A zeszłego czwartku odbyły się kolejne szkolne zawody koszykówki. Na Powiatowej Licealiadzie starszych roczników nie brakowało emocji. Po zaciętej walce mistrzami powiatu w kategorii szkół ponadpodstawowych zostało Technikum CKZiU w Wołowie! Ogromne gratulacje!

OXY Wołów z awansem do II Ligi DALK

Powody do radości mieli również kibice dorosłej koszykówki. Drużyna OXY Wołów odniosła ważne zwycięstwo w rozgrywkach Dolnośląskiej Amatorskiej Lidze Koszykowej, pokonując zespół Game On 51:38. Wygrana ta zapewniła wołowskiej ekipie awans do II Ligi DALK.

Reklama

W mijającym sezonie drużyna OXY Wołów może pochwalić się niezłymi wynikami - 7 meczów i 5 zwycięstw. Ekipa OXY Wołów po walce w play-offach zdołała wywalczyć awans!

Zespół konsekwentnie reprezentował miasto na parkietach Wrocławia i okolic, pokazując ambitną oraz zespołową koszykówkę. Wielkie dzięki i powodzenia w rozgrywkach II Ligi!

W rozgrywkach DALK (Junior U-19) brała udział wołowska ekipa Lobos Paminos, która w lidze zajęła 3. pozycję

Choć młodsi zawodnicy zakończyli swój udział w play offach na wcześniejszym etapie, był to dla nich cenny czas nauki i sportowego rozwoju.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości