Dolnobrzeską bibliotekę „TAMA” 21 kwietnia odwiedził Stanisław Dzierniejko – dziennikarz, politolog, autor książek „Mój pierwszy seans filmowy” i „Janek”, twórca, producent i dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego i Festiwalu Reżyserii Filmowej we Wrocławiu.
Piątkowe spotkanie autorskie było pełne zabawnych historii. Gość opowiadał o początkach fascynacji filmem, spędzaniu czasu we wrocławskich kinach „Śląsk”, „Tęczowa” oraz „Dworcowa”, festiwalach filmowych oraz wielu wspomnieniach związanych z ludźmi kina m.in. Janem Nowickim i Bogusławem Lindą.
Moderatorem spotkania była Monika Jagielska-Mikłos. Uczestnicy wydarzenia zadawali pytania, mieli możliwość zakupu książek autora i zdobycia pamiątkowej dedykacji. Wszyscy zostali zaproszeni na 16. Festiwal Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego i 12. edycję Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, które odbędą się w dniach 27 maja – 1 czerwca 2023 r. w sali Audytoryjnej wrocławskiej Hali Stulecia.

źródło: UM Brzeg Dolny
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze