Reklama

Myśleli, że oszukają kasy samoobsługowe w sklepie

06/03/2024 10:00

Dwoje legniczan w lubińskim markecie postanowiło zapłacić za co trzeci artykuł przy kasie samoobsługowej. Myśleli, że nikt nie zauważy. Niestety ich prawie doskonałe oszustwo zostało nakryte przez pracowników sklepu, którzy o całym fakcie powiadomili policję.

Dwie osoby z Legnicy tj. kobieta w wieku 45 lat i 32-letni mężczyzna, w jednym z marketów na terenie Lubina postanowiło „zaoszczędzić”. Wymyślili, że wykorzystają do tego kasy samoobsługowe, przy których kasować będą średnio co trzeci produkt.

Po wypełnieniu koszyka artykułami, udali się do stoisk przy których wybrane i co tańsze produkty kasowali za pomocą kodów kreskowych. Pozostałe nie odkładając do podajnika chowali do reklamówki omijając opłatę za towar. Ich plan miał być prosty i doskonały. Zapomnieli jednak, że sklepy posiadają pracowników, ochronę i rozbudowany system monitoringów nadzorujących i wykrywających kradzieże.

Reklama

Pracownicy marketu powiadomili lubińską policję, kiedy para przekroczyła linię kas i starała się wyjść ze sklepu. Paragon opiewał na sumę 73 złotych, natomiast w reklamówkach mieli oni artykuły za kwotę 334 złotych.

Osoby trafiły na dołek a później usłyszeli zarzut oszustwa. Finał tej sprawy byt taki, że po okazaniu skruchy i przyznaniu się do winy, w ramach dobrowolnego poddania się karze osoby zgodziły się na karę grzywny po 1500 złotych zaproponowaną przez Prokuratora.

Teraz odpowiadając „z wolnej stopy”, będą czekać czy przychyli się do tego Sąd, który będzie wydawał wyrok w tej sprawie.

Reklama

Przypominamy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia!

KPP Lubin

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości