Reklama

Nagroda 10 000 zł za pomoc w ujęciu sprawców ataków na pociągi! Mogło dojść do tragedii

03/10/2024 12:04

Miniona niedziela na Dolnym Śląsku mogła skończyć się tragicznie. Dwa pociągi Kolei Dolnośląskich zostały zaatakowane w bezprecedensowy sposób, stawiając życie maszynistów i pasażerów w poważnym niebezpieczeństwie. W odpowiedzi na te skandaliczne incydenty, przewoźnik wyznaczył nagrodę w wysokości po 10 000 zł za pomoc w ujęciu każdego z napastników.

Pierwszy z ataków miał miejsce na trasie Gryfów Śląski – Świeradów-Zdrój, gdzie nieznany sprawca ostrzelał pociąg z wiatrówki. To cud, że nikt nie został ranny! - Sprawca celował w maszynistę, czego dowodzą ślady po ostrzale w drzwiach i szybie jego kabiny! - napisał na swoim profilu Damian Stawikowski, Prezes Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A. Tego samego dnia doszło do drugiego ataku – tym razem na trasie z Milicza do Wrocławia. Pociąg został obrzucony kamieniami, a szyba w kabinie maszynisty pękła pod siłą uderzeń. Oba incydenty mogły doprowadzić do tragedii.

Reklama

Koleje Dolnośląskie apelują o pomoc. Przewoźnik nie zamierza pozostawić sprawy bez reakcji. Oprócz współpracy z policją, wyznaczono nagrodę dla każdego, kto przyczyni się do ujęcia sprawców. Łączna kwota nagród to aż 20 000 zł! Masz informacje, które mogą pomóc? Skontaktuj się. Przekaż swoje informacje telefonicznie lub mailowo: 781 707 083, [email protected]

- Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Jeśli posiadacie informacje mogące pomóc organom ścigania w ustaleniu napastników, podzielcie się nimi. Od razu przekażemy je policji. Gwarantujemy pełną anonimowość - zapewnia prezes Zarządu KD.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości