Reklama

Nowe oznakowanie w Wołowie ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych

15/10/2024 08:50

Mieszkańcy Wołowa mogą zauważyć nowe oznakowania poziome na ulicach miasta, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Wprowadzane są nowe symbole, takie jak przekreślony telefon, rower czy słuchawki, umieszczane bezpośrednio przy przejściach. Ich celem jest przypomnienie pieszym o konieczności skupienia się na bezpiecznym przejściu przez jezdnię – zachęcają do odłożenia telefonu, zdjęcia słuchawek czy zejścia z roweru.

- Cieszę się, że w przestrzeni naszego miasta pojawiło się więcej takich znaków. To niezwykle potrzebna inicjatywa. Trzeba również pamiętać, że bezpiecznej postawy na przejściach na pieszych oczekujemy i od kierujących pojazdami, jak i pieszych - skomentował akcje Dariusz Chmura - burmistrz gminy Wołów.

Reklama

- To kontynuacja ubiegłorocznej akcji poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Często mówi się, że te znaki skierowane są do młodzieży, ale myślę że takie przypomnienie o podstawowych zasadach należy się nam wszystkim. - mówi Rafał Borzyński prezes PWK Wołów.

Akcja jest realizowana i prowadzona przez Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne Wołów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości