Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o podwyżce opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. -Zmiana wynika z rosnących kosztów obsługi systemu wywozu i przetwarzania odpadów - wyjaśniał burmistrz Brzegu Dolnego Ireneusz Fura.
Od teraz mieszkańcy będą płacić: 44 zł miesięcznie od osoby – w przypadku segregowania odpadów, 88 zł miesięcznie od osoby – w przypadku braku segregacji.
Zwolnienia i ulgi
Mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowych kompostownikach, mogą liczyć na ulgę w wysokości 5 zł od każdej osoby.
Dodatkowo osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o częściowe zwolnienie z opłat. Dotyczy to rodzin, w których dochód nie przekracza kryterium dochodowego z ustawy o pomocy społecznej, a także rodzin wielodzietnych z minimum czworgiem dzieci, w tym uczących się do 25. roku życia i zamieszkujących wspólnie z rodzicami.
Opłaty dla nieruchomości rekreacyjnych: 230 zł rocznie – jeżeli odpady są segregowane, 460 zł rocznie – jeżeli odpady nie są segregowane.
Decyzja Rady Miejskiej o podwyżce stawek za odpady ma na celu pokrycie wzrastających kosztów odbioru, transportu i przetwarzania śmieci. Szczegółowe informacje na temat zmian w najbliższym wydaniu Kuriera Gmin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze