Dzisiaj wierni w całej Polsce uczestniczyli w uroczystościach Bożego Ciała.
Boże Ciało to uroczystość, która po raz pierwszy obchodzona była w Leodium (Liège) w 1246, a w 1317 ustanowiona jako święto dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce zostało wprowadzone przez krakowskiego biskupa Nankera na synodzie w Krakowie w 1320. W Kościele unickim święto zostało wprowadzone na synodzie zamojskim w 1720 r., Zewnętrzną formę święta stanowią procesje prowadzone do 4 ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze