Reklama

Od połowy grudnia tylko Koleje Dolnośląskie będą wozić mieszkańców naszego powiatu

28/11/2024 17:50

Od połowy grudnia tylko Koleje Dolnośląskie będą obsługiwać linię z Wrocławia do Zielonej Góry, przez Brzeg Dolny i Wołów.

Władze województwa zrezygnowały z usług Polregio, bo przewoźnik często odwoływał kursy lub pociągi były opóźnione. Taką samą decyzję podjęły kilka dni temu władze województwa lubuskiego. 

Dodatkowo od 16 grudnia niektóre pociągi na trasie, z której mieszkańcy powiatu wołowskiego korzystają najczęściej, pojadą szybciej. 

- Już od 16 grudnia wprowadzamy na naszej trasie dwa pociągi przyspieszone Kolei Dolnośląskich (stacje postojowe Wołów - Brzeg Dolny - Wrocław Muchobór - Wrocław Główny) - poinformował radny powiatu wołowskiego Bohdan Stawiski. - Dzięki temu znacznie skróci się czas przejazdu do centrum Wrocławia. Z Wołowa wyniesie on ok. 35 min, a z Brzegu Dolnego 23 minut.

Reklama

Planowane odjazdy ze stacji Wołów (od poniedziałku do piątku). 11.41 oraz 17.54 (cena bez zmian).

Jak dodaje Stawiski, po remoncie torów oraz wymianie urządzeń bezpieczeństwa ruchu (trwają właśnie prace) te wartości będą jeszcze bardziej korzystne dla  pasażerów.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/11/2024 18:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości