Reklama

Ogień w kominie

17/01/2017 16:08
Na jednej z wołowskich ulic paliła się sadza w kominie. Strażaków zaalarmowali właściciele. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, przy ul. Inwalidów Wojennych w Wołowie. Domownicy zauważyli ogień, który wydobywał się z komina. - Kiedy przybyliśmy na miejsce, pożaru już nie było, wydobywał się tylko dym - wyjaśnia Paweł Gibek, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. - Ogień rozpalony był w kominku w salonie. Usunęliśmy palące się drewno i przewietrzyliśmy pomieszczenia. Komin też został wyczyszczony. Strażacy sprawdzili, czy w budynku nie ma tlenku węgla. Nie stwierdzono obecności czadu. Nikt z mieszkańców domu nie ucierpiał. W ostatnim tygodniu strażacy gasili jeszcze pożar sadzy w kominie w Starym Wołowie 14 stycznia i w Krzydlinie Wielkiej 13 stycznia. - Do pożaru sadzy dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym, gdy urządzenia grzewcze pracują wiele godzin bez nadzoru - wyjaśnia Paweł Gibek. - Przyczyną mogą być zaniedbania w regularnym czyszczeniu przewodów dymowych i spalinowych.  
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości