W ubiegłą sobotę Brzeg Dolny świętował jubileusz 75-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Główna część obchodów odbyła się przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury, gdzie wręczono odznaczenia, dziękowano strażakom za ich ofiarną służbę oraz podkreślano rolę OSP w życiu lokalnej społeczności.
Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych RP jednostka OSP Brzeg Dolny została uhonorowana Złotym Medalem. Odznaczenie wręczył druh Józef Tatarczuk, Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Województwa Dolnośląskiego.
Jubileusz był także okazją do wyróżnienia strażaków, osób wspierających oraz instytucji i jednostek współpracujących z OSP Brzeg Dolny.
Za pełną poświęceń służbę i pomoc w realizacji zadań jednostki odznaczony został st. bryg. Piotr Grzyb, Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.
Za działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Brzeg Dolny wyróżniono:
Gminę Brzeg Dolny,
Komendę Powiatową PSP w Wołowie,
PCC Group.
Za ofiarną służbę podczas wspólnych akcji ratowniczo-gaśniczych wyróżniono:
OSP Krzydlina Mała,
OSP Krzydlina Wielka,
OSP Wińsko,
OSP Orzeszków,
OSP Lubiąż,
Zakładową Służbę Ratowniczą PCC Group.
W gronie wyróżnionych znaleźli się także druhny i druhowie OSP Brzeg Dolny.
Odznaka „Strażak Wzorowy”:
druhna Agnieszka Kasiewicz,
druhna Kinga Djaczek,
druh Bartłomiej Padło,
druh Maciej Trubisz.
Odznaki za wysługę lat:
35 lat – druhna Jolanta Surowiec,
30 lat – druh Daniel Ozarków,
25 lat – druh Mariusz Wiosna, druh Jacek Chmura,
15 lat – druh Przemysław Antczak,
10 lat – druhna Anna Czarna, druhna Magdalena Skorupka.
Odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:
Brązowa: druhna Zuzanna Wójcikowska, druh Eryk Korensztajn,
Srebrna: druhna Małgorzata Wielowska, druhna Martyna Wolska, druhna Natalia Dziedzic, druhna Emilia Litwin, druhna Barbara Fąfara, druh Wojciech Przychodny.
Uchwałą Zarządu OSP Brzeg Dolny RP za wieloletnią, bezinteresowną służbę bliźniemu wyróżnieni zostali:
druhna Monika Charłampowicz, druhna Danuta Bobowska, druh Władysław Boczar, druh Józef Tatarczuk.
Za długoletnie zaangażowanie w działania ratowniczo-gaśnicze i rozwój jednostki wyróżniono:
druh Krystian Kucharski, druh Mirosław Maćko, druh Józef Pacyna, druh Mirosław Kaczor, druh Grzegorz Iskra, druh Bartłomiej Padło.
Decyzją Burmistrza Brzegu Dolnego Ireneusza Fury nagrodą Burmistrza zostali uhonorowani:
za współpracę i wsparcie działań statutowych OSP:
druhna Monika Charłampowicz, druh Krystian Kucharski, druh Mirosław Maćko,
za wzorową służbę i zaangażowanie w ratownictwo:
druh Maciej Trubisz, druh Patryk Zawisza, druh Kamil Cymbor, druh Krystian Waiss, druh Jacek Chmura, druh Aleksander Wojtas,
za szczególne zaangażowanie w zabezpieczenie przeciwpowodziowe:
druh Marek Jagielski, druh Sebastian Bujacz, druhna Agnieszka Kasiewicz, druhna Kinga Djaczek,
za zaangażowanie na rzecz OSP:
druhna Emilia Litwin, druhna Marianna Lech, druh Adam Górniak, druhna Małgorzata Wielowska, druhna Martyna Wolska, druhna Natalia Szneka, druh Wiktor Wolski, druh Wojciech Przychodny, druh Eryk Korensztajn, druh Jarosław Charłampowicz, druh Adam Przychodny, druh Bartosz Hajdyła.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze