Reklama

Policja przypomina o usuwaniu lodu i śniegu z samochodu

17/01/2024 08:50

Pamiętajmy o konieczność usuwania całego śniegu z dachu, maski, szyb i innych powierzchni samochodu - apeluje policja.

Usuwanie lodu ze szyb oraz lusterka zapewnieni odpowiednią widoczność. Nie odśnieżone pojazdy mogą stanowić zagrożenie dla innych użytkowników dróg, np. poprzez spadające kawałki lodu. Jazda nieodśnieżonym samochodem lub takim, którego kierowca ma ograniczone pole widzenia ze względu na zamarznięte szyby, jest wykroczeniem. Grozi za to mandat do 3000 złotych. - Pamiętajmy o odśnieżaniu pojazdów, aby nie powodować zagrożenia w ruchu drogowym - apeluje policja. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości