Reklama

Policja radzi, grzybiarzu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

07/10/2018 16:44
Koniec lata i sprzyjająca pogoda sprawiają, że wielu miłośników grzybów wyrusza do lasu, aby aktywnie spędzać czas. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o swoim bezpieczeństwie i solidnie się przygotować do leśnej wyprawy.   Wybierając się na grzyby musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach: - przed wyjściem do lasu warto powiadomić bliskich o wyprawie oraz wskazać im najbliższą okolicę, w której będziemy przebywać. Powiedzmy im również kiedy zamierzamy wrócić do domu; - do lasu najlepiej wybierać się w towarzystwie – im więcej osób, tym lepiej. Dzieci, starsze i schorowane osoby nie powinny same wchodzić do lasu; - a kiedy już na grzyby wybieramy się z dziećmi - nie traćmy ich z oczu i nie pozwalajmy samym odchodzić zbyt daleko; - nie zapominajmy o zabraniu latarek i elementów odblaskowych, dzięki którym w czasie zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni. Najlepiej jednak wybierać się do lasu o takiej porze kiedy mamy pewność, że zdążymy jeszcze przed zmrokiem wrócić do domu; - przydatny będzie telefon komórkowy z naładowaną baterią, który może okazać się pomocny w sytuacjach kryzysowych; - warto być przygotowanym na zmianę pogody, dlatego podczas leśnych spacerów nieodzowna będzie kurtka przeciwdeszczowa i odpowiednie obuwie; - kiedy nie jesteśmy pewni co do swojej orientacji w terenie lepiej nie odchodźmy zbyt daleko od drogi, w głębi lasu bardzo szybko można zgubić drogę powrotną; - zbierajmy grzyby tylko jadalne, a jeśli nie mamy pewności co do rodzaju grzybów jakie zebraliśmy, po powrocie sprawdźmy je w najbliższym punkcie sanepidu. Pamiętajmy zatem, że bezpieczeństwo w lesie zależy przede wszystkim od nas samych. Pamiętajmy też o tym aby dbać o środowisko i nie pozostawiać po sobie śmieci.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości