W ciągu ostatnich kilku dni temperatura powietrza spadała znacząco poniżej zera, co spowodowało powstanie lodu na zwierciadłach wodnych stawów, jezior i niektóry rzek. Pamiętajmy, że kilka dni mrozu powoduje powstanie warstwy lodu, lecz jest ona zbyt cienka, aby po niej chodzić. Co roku, pomimo prowadzonych apeli, na terenie całej Polski pod lodem ginie wiele nierozważnych osób
Każde wejście na zamarznięty zbiornik wodny jest ryzykowne, nawet przy bardzo dużym mrozie. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze