Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w dniu 13 kwietnia br., spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie. Spotkania miały na celu uświadomienie młodzieży szkolnej o ich odpowiedzialności prawnej. Duża czasu funkcjonariusze poświęcili także rozmowie o zagrożeniach płynących z użytkowania Internetu i portali społecznościowych, przy jednoczesnym zapoznaniu uczniów z zasadami odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z tych technologii. Policjanci szczegółowo omówili z młodzieżą sytuacje, w jakich mogą narazić się na odpowiedzialność prawną. Poruszone ponadto zostały kwestie zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu oraz zażywania środków odurzających i substancji psychoaktywnych.
- Dzięki spotkaniom uczniowie zdali sobie też sprawę, jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stali się oni narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Konsekwencje takich działań w sieci mogą okazać się naprawdę poważne zarówno dla ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy - mówi sierż. sztab. Tomasz Nowak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze