Reklama

Gdzie będziemy rodzić? Kolejny szpital ma kłopoty

30/11/2019 17:26
Szpital im. Świętej Jadwigi w Trzebnicy poinformował o czasowym zamknięciu Oddziału Położniczego i Oddziału Neonatologicznego od 18 grudnia 2019 r. do 2 stycznia 2020 r. Gdzie będą zatem rodziły nasze mieszkanki? Po lipcowym zawieszeniu oddziału położniczego i neonatologicznego w dolnobrzeskim szpitalu, pacjentki z powiatu wołowskiego mogły korzystać w ramach zabezpieczenia z opieki szpitala w Trzebnicy. Teraz i tam nie mogą liczyć na wsparcie. Podczas zawieszenia oddziały te nie udzielają świadczeń z zakresu ciąży i opieki nad noworodkiem. Bez zmian będzie pracował oddział ginekologiczny. Piotr Burdach, prezes PCM komentuje: Szpital w Trzebnicy ma swoje problemy, stąd zawieszenie tych oddziałów. My obecnie mamy wstępną zgodę szpitala milickiego, aby kobiety z naszego terenu mogły korzystać z tamtejszego oddziału położniczego i neonatologicznego na czas zawieszenia oddziałów trzebnickich. Czekam na oficjalne załatwienie sprawy, które nastąpi maksymalnie pod koniec tego tygodnia. W Radzie Nadzorczej spółki szpitala w Miliczu zasiada Dariusz Chmura, burmistrz Wołowa. Był on atakowany przez nieprzychylnych mu radnych z powiatu i gminy, którzy sugerowali czy on przypadkiem nie będzie działał na niekorzyść spółki powiatowej.  Co było absurdem, bo szpitale publiczne powinny razem działać, aby wspierać się zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach jak obecna. Czy teraz krytykujący zwrócą się o pomoc do burmistrza Chmury? - Nie muszą, wiadomo, że sam będę działał, aby nasze pacjentki były przyjmowane w szpitalu w Miliczu - komentuje Dariusz Chmura, burmistrz Wołowa. - Ja jeszcze raz apeluję, aby obecna koalicja w powiecie składająca się z kilku radnych z Wołowa i Brzegu Dolnego zaczęła ratować nasz szpital.  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości