Reklama

Pożegnanie wołowskich strażaków przechodzących na emeryturę

01/02/2023 09:29

 31 stycznia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Wołowie odbyło się uroczyste pożegnanie mł. bryg. Ryszarda Oraczewskiego oraz st. ogn. Andrzeja Białkowskiego, którzy przechodzą na zaopatrzenie emerytalne.

Mł. bryg. Ryszard Oraczewski związany ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej od 1997 r. Służbę rozpoczął jako ratownik na podziale bojowym, a następnie jako dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wołowie. W listopadzie 2007 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany, które pełnił przez ponad 15 lat do dania dzisiejszego. Wśród przełożonych, współpracowników i podwładnych postrzegany był zawsze jako osoba niezwykle kompetentna w swoich działaniach, ambitna, energiczna i otwarta na współpracę. Był funkcjonariuszem posiadającym wysokie umiejętności interpersonalne. Lubiany i szanowany za wiedzę i umiejętność kierowania zespołem. Kreatywny z ogromną ilością pomysłów, które wdrożono na rzecz poprawy funkcjonowania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wołowie.

St. ogn. Andrzej Białkowski służbę w Komedzie Powiatowej PSP w Wołowie rozpoczął w 1999 roku. Sumiennie wywiązywał się z obowiązków służbowych. Przez 13 lat pełnił służbę na samodzielnym stanowisku ds. kwatermistrzowsko-technicznych, gdzie między innymi był odpowiedzialny za utrzymanie we właściwym stanie technicznym użytkowanych w komendzie obiektów i pomieszczeń oraz utrzymanie w gotowości operacyjno – technicznej pojazdów i sprzętu, przyczyniając się do sprawnego funkcjonowania całej komendy oraz jednostki ratowniczo - gaśniczej. W roku 2012 zmienił system pracy z codziennego na zmianowy. Na nowym stanowisku - dyżurny stanowiska kierowania potrafił szybko i sprawnie zaadaptować się do nowych obowiązków służbowych wykazując się niezawodnością i inicjatywą podczas dysponowania do zdarzeń jednostek ratowniczych oraz koordynacją ich pracy.

Reklama

Komendant Powiatowy PSP w Wołowie oraz Dowódca JRG w swoich przemówieniach nie szczędzili słów uznania i podziękowania za trud włożony w służbę i pełen profesjonalizm w działaniach na rzecz bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Potwierdzeniem uznania i ogromnym podziękowaniem za służbę było tak liczne przybycie funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej KP PSP w Wołowie, którzy pożegnali w wspaniały sposób swoich kolegów.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Brat - niezalogowany 2023-02-01 19:53:31

    Duma mnie rozpiera ????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości