Od niedzieli 26 lutego w kościele parafii p.w. św. Wawrzyńca parafianie mogą modlić się przy relikwiach błogosławionych ojców franciszkanów - o. Michała i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zostali oni zamordowani w 1991 roku przez członków organizacji "Świetlisty Szlak", w skład której wchodzą maoistyczni bojówkarze. Grupa partyzantów wtargnęła do domu parafialnego w Pariacoto w Peru. Terroryści uznawali bowiem, że duszpasterska praca zakonników zagraża rewolucji. 26 lutego w kościele p.w. św. Wawrzyńca została odprawiona msza wprowadzająca relikwie do kościoła.