Jak informuje miejska spółka, akcja ma na celu ujawnienie nielegalnych przyłączy oraz podłączeń wód opadowych i drenażowych do sieci kanalizacji sanitarnej. Odprowadzanie deszczówki do kanalizacji sanitarnej jest niezgodne z przepisami i powoduje wzrost kosztów funkcjonowania całego systemu kanalizacji sanitarnej. Kontrola sieci kanalizacji sanitarnej będzie wykonana za pomocą generatora nietoksycznego dymu - zimna para.
- Dym ten jest całkowicie nieszkodliwy, bezwonny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. W przypadku pojawienia się dymu w pomieszczeniach zalecamy przewietrzenie pomieszczeń a pojawienie się dymu w budynku świadczyć może o niewłaściwie działającej instalacji wewnętrznej budynku - informuje ZGK i apeluje do właścicieli nieruchomości o dokonanie samodzielnego sprawdzenia dokąd trafia deszczówka z ich posesji i zlikwidowanie ewentualnych uchybień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze