Urząd Miejski w Wołowie opublikował nietypowy, lecz stanowczy komunikat, odnoszący się do aktu wandalizmu, do którego doszło na terenie miasta. W ironicznej formie, nawiązując do „talentów sportowych” sprawców, urząd skomentował zdarzenie polegające m.in. na rzucaniu śmietnikiem i wspinaniu się w celu uszkodzenia kamery monitoringu.
– Jesteśmy pod wrażeniem Waszych talentów sportowych, szczególnie w dziedzinie rzutu śmietnikiem czy wspinania się na wysokość w celu uszkodzenia kamery – napisano w komunikacie, dodając wymownego emotikona.
Jak informują urzędnicy, mimo prób uszkodzenia, kamery monitoringu nadal działały i zarejestrowały całe zajście, w tym wizerunki osób odpowiedzialnych za „zabawę”. Zarejestrowany materiał dowodowy ma posłużyć do identyfikacji sprawców.
Władze miasta zaprosiły osoby biorące udział w zdarzeniu do dobrowolnego stawienia się w siedzibie PGK Wołów w celu omówienia pokrycia kosztów zniszczeń i uprzątnięcia terenu. Termin wyznaczono do czwartku, 11 września 2025 r., do godziny 12:00.
– W przeciwnym razie sprawa zostanie zgłoszona na policję – zaznaczono.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze