Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność. Funkcjonariusze przypominają, że niezależnie od długości podróży bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego powinno być priorytetem. Szczególnie istotne jest, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.
– Planując podróż, pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają funkcjonariusze.
W okresie świątecznym policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania kontrolne. Oprócz standardowych kontroli prędkości, funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na:
stan trzeźwości kierujących,
korzystanie z pasów bezpieczeństwa,
prawidłowy przewóz dzieci w pojazdach,
stan techniczny pojazdów,
zachowanie pieszych na drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.
Każdy, kto narusza przepisy i naraża innych na utratę życia lub zdrowia, musi liczyć się z konsekwencjami.
Policja przypomina także o trudnych warunkach pogodowych, które często towarzyszą zimowym podróżom. – Unikajmy pośpiechu, dostosujmy prędkość do warunków na drodze, dbajmy o koncentrację i właściwy stan psychofizyczny kierowcy. Odpowiednie przygotowanie pojazdu to klucz do bezpiecznych Świąt – apelują funkcjonariusze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze