W Liceum Ogólnokształcącym im. Ossolińskich w Brzegu Dolnym świętowano 61-lecie powstania liceum.
Odznaczenia „Złotego Ossolińczyka” otrzymało ośmioro absolwentów. Byli to: Anna Krawczuk, Nikola Kubala, Emil Liszewski, Paulina Łuczak, Miłosz Pietryszyn, Zuzanna Prus, Natalia Szechnicka, Mateusz Wyszyński. Kawalerami orderu „Serce i umysł dla szkoły” zostali Małgorzata Bołdyn, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Brzegu Dolnym oraz dr inż. Maciej Mulak z Katedry Fizyki Teoretycznej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.
Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie oraz zaprzysiężony został Samorząd Szkolny. Nie mogło również zabraknąć występu grupy teatralnej Tragiczni Komicy 2, którzy tym razem sięgnęli po „LIlije” ze zbioru Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Aleksandra Kucharska, która opiekuje się grupą teatralną, oraz jej podopieczni, przyzwyczaili do wysokiego poziomu przedstawień szkolnych, nie zawiedli i tym razem. Niezwykle ciekawym i wzruszającym momentem był wyjątkowy wywiad, jakiego Aleksandrze Kucharskiej udzielili byli dyrektorzy Liceum, Zdzisława Czajkowska oraz Piotr Smelkowski.
Tegoroczna Biesiada pełna była wspomnień, wzruszeń, niezwykłych i niezapomnianych spotkań absolwentów z kolegami i koleżankami z klasy, z wychowawcami oraz nauczycielami. Wśród absolwentów i dawnych nauczycieli byli również tacy, którzy pamiętają początki szkoły. Jak na biesiadę przystało rozmowy toczyły się przy kawie, herbacie i poczęstunku. Wydarzenie zakończył Bal Absolwenta.
źródło: LO w Brzegu Dolnym
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze