Reklama

Trzy sołectwa, jedna wielka impreza! Radecz szykuje huczny odpust i festyn dla całej okolicy

14/08/2026 16:08

Już 15 sierpnia 2026 roku sołectwa Radecz, Żerków i Bukowice zapraszają wszystkich mieszkańców na wyjątkowy, swojski festyn integracyjny. To doskonała okazja, by spotkać się z sąsiadami, wziąć udział w tradycyjnym odpuście i wspólnie bawić się do białego rana. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Brzegu Dolnego.

Nie ma to jak prawdziwa, lokalna integracja w dobrym, sąsiedzkim gronie! W połowie sierpnia nasza gmina zamieni się w centrum wspólnej zabawy. Gospodarzami tego wyjątkowego dnia są Ksiądz Proboszcz Marian Rapacz, Rada Parafialna oraz Sołtysi z Radecza, Żerkowa i Bukowic. Organizatorzy zadbali o to, by tego dnia nikt się nie nudził – atrakcji wystarczy zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych.

 

Tradycja i duchowe rozpoczęcie

Wydarzenie zainauguruje uroczysta Msza odpustowa, która rozpocznie się o godzinie 14:00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radeczu. To piękny, tradycyjny punkt programu, który co roku gromadzi lokalną społeczność.

Reklama

 

Swojski festyn za świetlicą wiejską

Zaraz po nabożeństwie, od godziny 15:00, organizatorzy zapraszają na tereny zielone za świetlicą wiejską, gdzie wystartuje główna część integracyjna. Na uczestników czeka prawdziwie piknikowy klimat i mnóstwo swojskich atrakcji.

Dla dzieci: nielimitowana radość i gry na popularnych dmuchańcach oraz chrupiący popcorn.

Dla smakoszy: bogato zaopatrzona strefa gastronomiczna obsługiwana przez lokalne Bistro – z pewnością nie zabraknie pysznego jedzenia!

Dla aktywnych: dynamiczny pokaz taekwondo, który zaprezentują utalentowani zawodnicy z Centrum Sztuki Walki „Pantera”.

Reklama

 

Muzyka i zabawa taneczna do nocy

Gdy emocje po pokazach opadną, scenę przejmą dźwięki muzyki na żywo. O 19:00 zaplanowano koncert zespołu Dolce Vita Band, który idealnie nastroi uczestników do dalszego świętowania. Z kolei od 20:30 stery przejmie DJ Tomek, który poprowadzi huczną zabawę taneczną aż do 1:30 w nocy. Warto zabrać ze sobą wygodne buty!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości