Reklama

Uroczystość bierzmowania w kościele w Radeczu

22/10/2022 12:36

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 49 osób.

W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radeczu odbyła się uroczystość bierzmowania. Sakramentu udzielił ks. biskup Maciej Małyga. W uroczystości wzięli udział także proboszcz Marian Rapacz, a także zaproszeni księża z Brzegu Dolnego i goście młodych parafiach, którzy przyjęli sakrament. 

Bierzmowanie to jeden z siedmiu sakramentów w Kościołach katolickich, starokatolickich, prawosławnych oraz Kościele anglikańskim. Istotą tego sakramentu jest przekazanie Ducha Świętego, umocnienie wiary oraz uzdolnienie do świadczenia o niej oraz jej obrony. Jednoczy ściślej z Jezusem Chrystusem.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości