Po sukcesie ubiegłorocznej drugiej edycji połączenia, Koleje Dolnośląskie ponownie uruchamiają wakacyjne, bezpośrednie połączenie na trasie Wrocław – Świnoujście. Pociąg KD Premium Nadmorski będzie kursować od 21 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., zapewniając szybki i komfortowy dojazd ze stolicy Dolnego Śląska nad Bałtyk.
| Trasa z Wrocławia do Świnoujścia zajmie 5 godzin i 7 minut. To wygodna i ekologiczna alternatywa dla długiej i męczącej jazdy samochodem. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym, kilkuczłonowym składem Impuls, oferującym najważniejsze udogodnienia: klimatyzację, Wi-Fi, gniazdka przy siedzeniach oraz dużą przestrzeń dla podróżnych z dziećmi czy rowerami. | ||
| KD stawia na połączenia ponadregionalne | ||
| – Ogromne zainteresowanie połączeniem do Świnoujścia było dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem, dlatego zdecydowaliśmy się je ponownie uruchomić, spełniając oczekiwania mieszkańców Dolnego Śląska, jak i turystów. Co ważne, w ubiegłym roku skorzystało z niego ponad 7,5 tysiąca pasażerów – nie tylko Dolnoślązaków, ale również mieszkańców województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. To najlepszy dowód na to, że kolej może łączyć regiony i ludzi – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. | ||
|
Pociągi w żółto-czarnych barwach będą kursować od 21 czerwca do 31 sierpnia, w każdy wakacyjny weekend, a także 19 czerwca i 15 sierpnia – w obu kierunkach, przewożąc podróżnych z Wrocławia do Świnoujścia. Trasa będzie przebiegać przez główne miasta zachodniej Polski z postojami na stacjach: Wrocław Główny – Legnica – Lubin – Głogów – Zielona Góra Główna – Szczecin Dąbie – Międzyzdroje – Świnoujście. |
||
| Nie tylko nad morze – kolej po 25 latach wraca do Karpacza | ||
| KD Premium Nadmorski to niejedyna propozycja na wakacyjne podróże. Równie atrakcyjna może być wyprawa w Karkonosze i Sudety – szczególnie że już wkrótce pociągi powrócą do Karpacza. | ||
| Ostatni skład do tego urokliwego miasteczka dojechał w 2000 roku. Teraz, po 25 latach, pociągi wracają do górskiego kurortu. To kolejne przywrócone przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego połączenie kolejowe na Dolnym Śląsku, dzięki niemu pociągi znów będą dojeżdżać do miejscowości, w których mieszka łącznie 13 tysięcy Dolnoślązaków. | ||
|
Połączenia do Karpacza staną się tym samym kolejną destynacją w Karkonoszach, do której będą kursować pociągi Kolei Dolnośląskich. Bezpośrednie połączenia już teraz łączą Wrocław ze Szklarską Porębą, a w Jeleniej Górze pasażerowie mogą przesiąść się do pociągów jadących do Świeradowa-Zdroju i – już wkrótce – do wspomnianego Karpacza. To otwiera kolejne możliwości komfortowego zwiedzania regionu.'
|
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze