Reklama

Wińsko. Dwóch pijanych rowerzystów i jeden mężczyzna z narkotykami

13/03/2017 16:52

Wołowscy policjanci prowadzą na terenie naszego powiatu akcję "Porządek i narkotyki". W ramach tych działań zatrzymali w ostatnim dniach dwie osoby nietrzeźwe poruszające się bicyklami i mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki.

Funkcjonariusze prowadzili akcję w sobotę, 4 marca. - Działania nastawione były na najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa czyny zabronione - wyjaśnia sierż. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. - Dwóch nietrzeźwych mężczyzn poruszało się rowerami po terenach wiejskich. Policjanci zatrzymali też 31-letniego mieszkańca gminy Wińsko, który posiadał przy sobie środki odurzające. Jak okazało się po badaniu narkotesterem, była to marihuana o wadze 0,65 gram netto - wyjaśnia Marzena Pawlik. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdego z nietrzeźwych rowerzystów ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a amatorowi używek grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. - W ramach akcji ukarano też osoby, które m.in. spożywały alkohol w miejscu zakazanym, zaśmiecające miejsca publiczne, a także osobę nielegalnie wypalającą trawę - dodaje Marzena Pawlik. Więcej aktualności z naszego powiatu w jutrzejszym wydaniu Kuriera Gmin.
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości