Poniżej znajdziecie kolejne przepisy na wiosenne desery od Marzeny, która prowadzi w naszym tygodniku kącik kulinarny.
Poniżej znajdziecie kolejne przepisy na wiosenne desery od Marzeny, która prowadzi w naszym tygodniku kącik kulinarny.
Słodkie puchary Składniki: 1 opakowanie budyni u śmietankowego Delecta, miód, cukier waniliowy Delecta, mleko, sok z wiśni. Wykonanie: Do głębokiego naczynia wsypujemy 1 opakowanie budyniu i rozrabiamy z mlekiem 250 ml, dodajemy 1 łyżkę miodu dla smaku i koloru, cukier waniliowy i wszystko gotujemy na małym ogniu do zagotowania się. Następnie odkładamy do ostygnięcia. Do pucharków nalewamy pół szklanki soku wiśniowego i nalewamy warstwami budyń. Do dekoracji można użyć owoce lub startą czekoladę. Smacznego!
Owocowe ciasto z galaretką na zimno Składniki: 1 opakowanie kremu karpatka Delecta, galaretka Delecta wiśniowa, mleko, opakowanie biszkoptów podłużnych, owoce do dekoracji. Wykonanie: Na podłużną blaszkę wykładamy papier do pieczenia, następnie układamy biszkopty. Gotowy krem ubity z 250 ml zimnego mleka wykładamy na biszkopty, następnie układamy owoce. Mogą to być truskawki. Zalewamy tężejącą galaretką i wkładamy do lodówki. Smacznego !