Reklama

Wołów: Nowy Lidl już stoi. Co z otwarciem i obiecaną galerią? [ZDJĘCIA]

12/02/2026 11:07

Mieszkańcy Wołowa z niecierpliwością spoglądają w stronę ulicy Jana Pawła II, gdzie budowa nowego marketu sieci Lidl dobiegła końca. Budynek jest już gotowy, a otoczenie uporządkowane. Pozostaje jedno kluczowe pytanie: kiedy zrobimy tam pierwsze zakupy? Przypominamy, co wiemy o tej inwestycji.

Nowy Lidl w Wołowie to nie tylko kolejny sklep spożywczy. To inwestycja, która znacząco zmieniła układ komunikacyjny w tej części miasta.

Sklep gotowy, data otwarcia wciąż tajemnicą

Choć bryła budynku jest już w pełni gotowa, sieć Lidl nie podała jeszcze oficjalnej, konkretnej daty otwarcia. Zazwyczaj od momentu zakończenia prac budowlanych do otwarcia mija kilka tygodni, potrzebnych na zatowarowanie i odbiory techniczne. Można się więc spodziewać, że pierwsi klienci wejdą do środka w tym kwartale.

Nie tylko Lidl, powstanie galeria handlowa

Warto przypomnieć, że Lidl to tylko pierwszy etap zmian w tym miejscu. Zgodnie z planami inwestora, obok marketu ma powstać galeria handlowa (park handlowy). Docelowo mają się tam znaleźć popularne sieciówki odzieżowe, drogeryjne oraz sklepy z branży RTV/AGD, których do tej pory brakowało w bezpośrednim sąsiedztwie.

Reklama

Inwestycja, która „przesunęła” historię

Budowa w tym miejscu była ogromnym wyzwaniem logistycznym i wymusiła na inwestorze szereg dodatkowych prac w tym budowę nowego ronda. Aby zapewnić płynność ruchu i bezpieczny dojazd do nowego centrum handlowego, u zbiegu ulic Rawickiej i Jana Pawła II wybudowano rondo. Konieczna była przeprowadzka „Samolotu”. Najbardziej emocjonującym momentem dla mieszkańców było właśnie przeniesienie pomnika (Lim-2), który od lat był symbolem tej części Wołowa. Ze względu na kolizję z nowym układem drogowym, samolot musiał „odlecieć” o kilkanaście metrów. Mimo obaw, że zniknie z krajobrazu, nadal dumnie wita wjeżdżających do centrum miasta.

Reklama

A Wy? Na jakie sklepy w nowej galerii czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

[email protected]

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/02/2026 11:21
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Das Lidl - niezalogowany 2026-02-12 11:37:32

    Twoje skojarzenia pojęcia "Galeria" -winda -darmowe WC -dobre jedzenie -miejsce spotkań... -.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2026-02-24 18:02:48

    bardziej paskudnego pomnika dawno nie widziałem.... żeby tu chociaż była szkoła wojskowa lotnicza w mieście to bym rozumiał taki pomnik... a tu jakieś post sowiecka tandeta...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Asia - niezalogowany 2026-05-09 23:54:33

    Otwórzcie galerie i sklepy jak np.w wroclawia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości