Reklama

Wołów świętował Niepodległość. Salwa honorowa, kwiaty i biało-czerwone flagi na rynku

11/11/2025 14:17

Dziś w Wołowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które zgromadziły mieszkańców, przedstawicieli władz, służb mundurowych, harcerzy i uczniów.

Główne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Wawrzyńca, w której uczestniczyli licznie mieszkańcy, poczty sztandarowe i lokalne władze. Następnie, uczestnicy przeszli na wołowski rynek pod pomnik Bohaterów Wojska Polskiego, gdzie odbył się Apel Pamięci, złożenie kwiatów oraz wystąpienia okolicznościowe.

W uroczystościach wzięli udział burmistrz Dariusz Chmura, starosta powiatu wołowskiego Jan Janas oraz poseł na Sejm RP Jolanta Niezgodzka. Obecni byli również żołnierze 2. Wołowskiego Batalionu Łączności 10. Brygady Łączności, którzy nadali obchodom wyjątkowo podniosły charakter.

Reklama

Podczas ceremonii żołnierze oddali salwę honorową ku czci bohaterów walczących o wolną Polskę – huk broni poniósł się po całym rynku, a wśród mieszkańców dało się wyczuć wzruszenie i dumę.

Wspólne świętowanie uświetniła także orkiestra dęta Hanys Band z Wrocławia pod batutą kapelmistrza Roberta Hanysa, której występ pieśni patriotycznych nadał wydarzeniu niezwykły klimat.

W obchodach nie zabrakło gestów symbolicznych. Harcerze rozdawali mieszkańcom biało-czerwone flagi, a delegacje reprezentujące wszystkie najważniejsze instytucje gminne i powiatowe w tym policję, straż pożarną, szkoły, radnych oraz organizacje społeczne – złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Reklama

Dzisiejsze obchody w Wołowie po raz kolejny pokazały, że patriotyzm żyje w sercach mieszkańców. W biało-czerwonych barwach, wśród dźwięków hymnu i orkiestry, Wołów oddał hołd tym, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

Cześć i chwała Bohaterom!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/11/2025 10:07
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PiS. da - niezalogowany 2025-11-11 16:33:33

    Nauczcie się w końcu ! Według zasad precedencji podczas oficjalnych uroczystości kolejność jest następująca : Poseł , Starosta i dopiero nasz Midas samorządności - Burmistrz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości