Reklama

Wracający ze służby policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

21/04/2023 14:31

Policjant Komendy Powiatowej Policji w Wołowie oraz dwóch funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas powrotu ze służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym. Na miejsce wezwano patrol Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Wołowie, który potwierdził stan nietrzeźwości mężczyzny, gdyż badanie wykazało blisko 3,5 promila w organizmie 31-letniego kierującego.

20 kwietnia w godzinach popołudniowych, mundurowy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, który wracał ze szkolenia w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz dwóch policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu, którzy wracali ze służby zauważyli, iż kierujący samochodem marki Volkswagen prowadzi pojazd całą szerokością jezdni.

W trosce o bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze wyprzedzili jadący przed nimi pojazd, a następnie spowodowali jego zatrzymanie.
Podejrzenia policjantów potwierdziły się, gdyż od 31-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust.

Reklama

Wezwani na miejsce policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości, a badanie alkomatem wykazało, iż kierujący 31-latek ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości