Reklama

Wrocław wzywa do pomocy – potrzebna krew!

03/10/2024 08:40

Już w najbliższy piątek, 4 października, mieszkańcy i goście Wrocławia będą mieli okazję włączyć się w akcję oddawania krwi organizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) we współpracy z centrum handlowym Wroclavia. Na parkingu przy ul. Joannitów, w strefie „Kiss and Ride”, pojawi się „Krwiobus” – mobilny punkt pobrań krwi, gdzie każdy chętny będzie mógł przekazać ten niezwykle cenny dar, który ratuje życie.

Akcja „Pomaganie masz we krwi” ma na celu zwiększenie zapasów krwi, która jest pilnie potrzebna w szpitalach. Obecnie największe zapotrzebowanie dotyczy krwi grup: A Rh+, A Rh-, B Rh- oraz 0 Rh-. Mobilny punkt poboru będzie otwarty od godziny 11:00 do 15:00, a organizatorzy liczą na duże zainteresowanie, szczególnie dzięki dogodnej lokalizacji w samym sercu miasta.

„Podobnie jak w poprzednich latach, chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Krew, którą oddają nasi dawcy, trafia do osób w nagłych potrzebach, często ratując ich życie. Wierzymy, że lokalizacja w centrum Wrocławia zachęci jeszcze więcej osób do wzięcia udziału” – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.

Reklama

Osoby w wieku od 18 do 65 lat (lub do 60 lat, jeśli nigdy wcześniej nie oddawały krwi), które są zdrowe i ważą przynajmniej 50 kg, mogą zgłaszać się do oddania krwi. Ważne, aby przed wizytą być wypoczętym, nawodnionym i po lekkim posiłku. Cały proces, łącznie z rejestracją i badaniem kwalifikacyjnym, trwa około 30-40 minut. Samo pobranie krwi zajmuje zaledwie 8 minut, a jednorazowo pobiera się 450 ml krwi pełnej.

„Każdy dawca musi pamiętać, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL, najlepiej dowód osobisty” – przypomina Monika Kopeć, Specjalista ds. promocji krwiodawstwa z RCKiK we Wrocławiu.

Reklama

Aby podziękować wszystkim, którzy wezmą udział w akcji, Wroclavia przygotowała dla dawców drobne upominki, takie jak ekologiczne torby oraz karty podarunkowe do wykorzystania w centrum handlowym.

Nie zwlekaj, oddaj krew i pomóż tym, którzy jej potrzebują!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    krwiodawca - niezalogowany 2024-10-07 16:36:47

    oddaje krew i jestem z tego dumny. Nic strasznego warto spróbować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości