Z okazji majówek zajrzeliśmy do naszego archiwum. Zobaczcie jak majowy długi weekend spędzaliśmy 8 lat temu. Pamiętacie?
Majówka w Wołowie
Tańce, turnieje i kabaret
Wołowianie bawili się na majówkach przez 5 dni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był sport, kultura i rozrywka.
Pierwszego dnia mieszkańcy zgromadzeni w Rynku mogli podziwiać m.in. nocny turniej streetballa, rozegrany na specjalnie przygotowanym boisku do koszykówki. Zwycięzcą okazała się drużyna "ZDolny Śląsk", która pokonała w finale "Kawalerię" 7:5.
Kolejny dzień imprez odbył się w nowo wyremontowanym parku Wołowskiego Ośrodka Kultury. Tutaj gwiazdami wieczoru byli kabaret "Chyba", oraz zespół "Naaman", który rozruszał publiczność. Wcześniej widzowie mogli podziwiać kankana w wykonaniu pań z Tanecznej Grupy z Henrykowa Lubańskiego, oraz pokazy młodzieży z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z Wrocławia. Zabawa zakończyła się dyskoteką przy zespole "Plac Zabaw". Kolejny dzień przypadł na imprezy sportowe, m.in. pokaz żużlowy Klubu Motorowego z Piotroniowic i warsztaty dla dzieci na skateparku. Blok imprez przewidziany na 3 maja w parku WOK-u został z powodu pogody przeniesiony na sobotę 10 maja.
Oddali hołd twórcom Konstytucji
Majówki w Brzegu Dolnym: religijnie i patriotycznie
Msza Święta połączona z koncertem oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci. Tegoroczne majówki w Brzegu Dolnym miały wydźwięk religijny oraz patriotyczny.
Główne obchody tegorocznych majówek w Brzegu Dolnego skupiły się wokół 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W sobotę w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel odbyła się uroczysta msza św. za ojczyznę. Po niej artyści scen wrocławskich przedstawili program poetycko - muzyczny pod tytułem "Niech Żyje Polska". Sobotnie uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci w Rynku przez delegacje szkół, zakładów pracy oraz harcerzy z Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotyczna "Cichociemni".
Oprócz tego 1 maja w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury zaprezentowany został spektakl "Pacjent 00298" przygotowany przez młodych artystów z Pracowni Teatralnej DOK-u. Historia, którą opowiedzieli dzieje się w czasach współczesnych. Do szpitala trafia pacjent, który zostaje poddany leczeniu w nader dziwny i intrygujący sposób. Przedstawieniem tym aktorzy zadają pytania o kondycję współcześnie żyjącego człowieka, o jego nie tyle fizyczny co psychiczny stan.
Na scenie zaprezentowali się: Katarzyna Matoga, Aleksandra Gierczyk, Joanna Moszczyńska, Julia Mikłos, Anita Chećko oraz Jonatan Muzyka.
Zaplanowany na niedzielę koncert fortepianowy przy dolnobrzeskiej fontannie z powodu złej pogody przeniesiony został na najbliższy piątek, na godzinę 18.00.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze