Reklama

Z archiwum Kuriera Gmin. Tak bawiliśmy się podczas majówek w 2014 roku!

01/05/2022 13:46

Z okazji majówek zajrzeliśmy do naszego archiwum. Zobaczcie jak majowy długi weekend spędzaliśmy 8 lat temu. Pamiętacie?

 

Majówka w Wołowie
Tańce, turnieje i kabaret
Wołowianie bawili się na majówkach przez 5 dni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był sport, kultura i rozrywka.

Pierwszego dnia mieszkańcy zgromadzeni w Rynku mogli podziwiać m.in. nocny turniej streetballa, rozegrany na specjalnie przygotowanym boisku do koszykówki. Zwycięzcą okazała się drużyna "ZDolny Śląsk", która pokonała w finale "Kawalerię" 7:5.

 Kolejny dzień imprez odbył się w nowo wyremontowanym parku Wołowskiego Ośrodka Kultury. Tutaj gwiazdami wieczoru byli kabaret "Chyba", oraz zespół "Naaman", który rozruszał publiczność. Wcześniej widzowie mogli podziwiać kankana w wykonaniu pań z Tanecznej Grupy z Henrykowa Lubańskiego, oraz pokazy młodzieży z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży z Wrocławia. Zabawa zakończyła się dyskoteką przy zespole "Plac Zabaw". Kolejny dzień przypadł na imprezy sportowe, m.in. pokaz żużlowy Klubu Motorowego z Piotroniowic i warsztaty dla dzieci na skateparku. Blok imprez przewidziany na 3 maja w parku WOK-u został z powodu pogody przeniesiony na sobotę 10 maja.

Reklama

 

Oddali hołd twórcom Konstytucji
Majówki w Brzegu Dolnym: religijnie i patriotycznie
Msza Święta połączona z koncertem oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci. Tegoroczne majówki w Brzegu Dolnym miały wydźwięk religijny oraz patriotyczny.

Główne obchody tegorocznych majówek w Brzegu Dolnego skupiły się wokół 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W sobotę  w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel odbyła się uroczysta msza św. za ojczyznę. Po niej artyści scen wrocławskich przedstawili program poetycko - muzyczny pod tytułem "Niech Żyje Polska". Sobotnie uroczystości zakończyły się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pamięci w Rynku przez delegacje szkół, zakładów pracy oraz harcerzy z Harcerskiej Organizacji Wychowawczo-Patriotyczna "Cichociemni".

Reklama

Oprócz tego 1 maja w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury zaprezentowany został spektakl "Pacjent 00298" przygotowany przez młodych artystów z Pracowni Teatralnej DOK-u.  Historia, którą opowiedzieli dzieje się w czasach współczesnych. Do szpitala trafia pacjent, który zostaje poddany leczeniu w nader dziwny i intrygujący sposób. Przedstawieniem tym aktorzy zadają pytania o kondycję współcześnie żyjącego człowieka, o jego nie tyle fizyczny co psychiczny stan.

Na scenie zaprezentowali się: Katarzyna Matoga, Aleksandra Gierczyk, Joanna Moszczyńska, Julia Mikłos, Anita Chećko oraz Jonatan Muzyka.

Reklama

Zaplanowany na niedzielę koncert fortepianowy przy dolnobrzeskiej fontannie z powodu złej pogody przeniesiony został na najbliższy piątek, na godzinę 18.00.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości