Reklama

Zakończył się Powiatowy Plebiscyt Sportowy: Gratulujemy zwycięzcy!

29/02/2024 12:05

W naszym powiecie właśnie dobiegł końca niezwykle emocjonujący Plebiscyt Sportowy. W rywalizacji o tytuł najlepszego sportowca wystartowało wielu utalentowanych zawodników, jednak po zaciętej walce to Oskar Bednarz okazał się triumfatorem, zgarniając imponującą liczbę 146 głosów! Gratulujemy!

Oskar Bednarz to utalentowany golkiper, który coraz mocniej dobija się do 1.drużyny MKP, w której mimo młodego wieku zdążył już zadebiutować. Wprawdzie w grupie seniorów wciąż jeszcze pełni rolę rezerwowego, ale w ekipie juniorów jest pewnym punktem lidera okręgowych rozgrywek. Duża jego zasługa w tym, że wołowska defensywa jest najlepszą w lidze, ze średnią 0,86 straconego gola w meczu. To on zdobył dzisiaj tytuł Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Wołowskiego.

Niezwykle blisko zwycięstwa znalazł się Dawid Kurantowicz, który zgromadził imponującą liczbę 133 głosów.  Piłkarz MKP WOŁÓW to skuteczna ofensywna opcja w drużynie trenera Krzysztofa Tabaka. Filigranowy napastnik ma spory snajperski zmysł, co pozwala mu często znaleźć się w miejscu, gdzie sprawnie odnajduje go piłka. W polu karnym rywala to bardzo cenny atut, a ponieważ zawodnik MKP ma również pewną nogę - jego gra przynosi zespołowi sporo trafień.

Reklama

Na trzecim miejscu podium uplasowała się Maja Poprawska, zdobywając 107 głosów. Już w 2022 eoku informowaliśmy o sukcesach 13-latki z Lipnicy, która w barwach wrocławskiej Ślęzy sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju w kategorii U-13 - walcząc na parkiecie z koszykarkami z wyższych roczników, a mimo tego nasza zawodniczka była istotnym sportowym elementem mistrzowskiej maszyny. Swój sukces uczennica wołowskiej SP 1 powtórzyła również w 2023 roku, gdyż na koszykarskim parkiecie w Koszalinie drużyna Ślęzy ponownie okazała się najlepsza w Polsce w kategorii U-13, a na zakończenie majowego turnieju mogła nie tylko cieszyć się złotym krążkiem, ale również tytułem MVP - najlepszej koszykarki Mistrzostw. Trudno się więc dziwić, że Maja uznana została także za najlepszą zawodniczkę wrocławskiej Akademii i powierzono jej kapitańską opaskę tej drużyny.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować zwycięzcy, oraz wszystkim uczestnikom plebiscytu. Wasze zaangażowanie i pasja są inspiracją dla nas wszystkich. Dziękujemy również wszystkim, którzy oddali swoje głosy i tym samym włączyli się w aktywną promocję sportu.

Reklama

Plebiscyt Sportowy nie tylko wyłonił zwycięzcę, ale także pokazał, jak wiele talentów i pasji drzemie w naszej społeczności. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa dodatkowo zachęci do aktywnego uczestnictwa w życiu sportowym naszego powiatu oraz wspierania lokalnych talentów.

Gratulujemy jeszcze raz! Niech kolejne sukcesy będą inspiracją dla przyszłych pokoleń sportowców.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości