Średzcy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży, do której doszło w jednym z lokalnych sklepów. Złodzieje wynieśli ze sklepu dwa ekspresy do kawy oraz dwa roboty wielofunkcyjne, których łączna wartość sięgała blisko 8000 zł. Dzięki szybkim działaniu średzkich funkcjonariuszy sprzęt został odzyskany, a sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem.
- Do tutejszej jednostki zgłosił się pracownik jednego ze sklepów, informując o kradzieży sprzętu AGD - mówi Izabela Jasińska z KPP w Środzie Śląskiej. - Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli monitoring, na którym dokładnie zarejestrowano przebieg kradzieży. Kobieta i mężczyzna w odstępie kilku dni dokonali kradzieży dwóch ekspresów do kawy oraz dwóch robotów wielofunkcyjnych. Dzięki dobrej znajomości środowiska przestępczego mundurowi od razu rozpoznali sprawców i niezwłocznie rozpoczęli ich poszukiwania.
Działania policjantów były skuteczne – niedługo po zgłoszeniu sprawcy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali także skradziony sprzęt AGD o wartości blisko 8000 zł i zwrócili do sklepu. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze