Reklama

Życie Agatki chorej na nowotwór w naszych rękach

13/12/2016 19:01

1 mln 400 tys. zł - takiej sumy potrzebuje Agatka Kobyłecka, żeby wyleczyć nowotwór oka. Jej stan się pogarszał i musiała rozpocząć leczenie w USA. W akcję zbierania funduszy włączyli się mieszkańcy naszego powiatu, uczniowie, właściciele firm.

Agatka Kobyłecka choruje na siatkówczaka, nowotwór złośliwy oka. Większość jej rodziny pochodzi z Brzegu Dolnego. Dziewczynka już jako niemowlę przeszła skomplikowaną operację serca. Dwa tygodnie przy życiu podtrzymywał ją respirator. Diagnozę o raku rodzice usłyszeli we wrześniu 2016 roku. Leczono ją w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam dostawała chemię ogólną, która wyniszczała jej organizm i źle wpływała na chore serce. Guz w oku Agatki urósł do rozmiarów kostki cukru i nie przestawał się powiększać. Nadzieja pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie w nowojorskiej klinice dr Abramson leczy tego rodzaju nowotwór z blisko stuprocentową skutecznością. Koszt jest jednak bardzo wysoki, bo aż 1 mln 400 tys. zł. Mimo, że nie udało się jeszcze zebrać całej sumy, rodzice musieli zabrać dziecko do USA. Jej stan się pogarszał i nie można było już dłużej czekać.

Pomagają uczniowie z  naszego powiatu

Dzięki licznym akcjom organizowanym dla Agatki, w ciągu miesiąca udało się zebrać połowę kwoty, czyli około 700 tysięcy złotych. Pieniądze nadal zbierają rodzina i znajomi, ale też instytucje publiczne, takie jak szkoły. Na terenie powiatu wołowskiego, a także we Wrocławiu i w okolicach rozstawionych jest ponad 500 puszek, do których można wrzucać pieniądze. W Brzegu Dolnym m.in. w sklepie AMI na os. Fabrycznym, w barze "Niagara", w sklepie "Żabka" na os. Warzyń i na Starówce. W kilku miejscach w mieście można też oddawać plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie dziewczynki (patrz obok). Na początku listopada wolontariusze zbierali datki przed kościołem na os. Fabrycznym i na Warzyniu. Udało się uzbierać ponad 6 tysięcy złotych w ciągu jednego dnia. W Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu Dolnym zorganizowano kiermasz ciast. Nauczyciele i rodzice upiekli ponad 20 blaszek. Udało się zebrać 1220 zł. Podczas andrzejek, na szkolnej dyskotece w auli Powiatowego Zespołu Szkół, uczniowie "Szóstki" zorganizowali loterię fantową, kiermasz ciast i ozdób świątecznych. - Zebraliśmy 4 353,21 zł - mówi Anna Olszewska-Bąk z Rady Rodziców SP 6.  W sumie szkoła przekazała ponad 5,5 tysiąca na leczenie Agatki. Do akcji włączyła się też Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołowie. Uczniowie przynosili książki, zabawki i akcesoria szkolne na loterię fantową. Udało się uzbierać 405,40 zł. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Uczniowie mieli dużą satysfakcję z udziału w loterii. Podczas zabawy andrzejkowej także zbierali fundusze. Zgromadzili 680 zł, a w sumie ponad tysiąc zł. Pomóc postanowili też uczniowie Szkoły Podstawowej w Warzęgowie. Nauczyciele z rodzicami i uczniami zorganizowali kiermasz słodkości. Udało się zebrać 1051,01 zł. W sumie mieszkańcy naszego powiatu zgromadzili dla Agatki około 15 tysięcy zł.

Walczą dalej

Do tej pory, razem ze środkami na zagranicznym koncie, udało się zebrać ponad 950 tysięcy zł. - Agatka jest już po pierwszej dawce chemii dotętniczej - mówi Piotr Piechocki, wujek dziewczynki. - W tym tygodniu ma przejść badania kontrolne, żeby sprawdzić jak działa podana chemia. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to 18 grudnia dostanie kolejną dawkę. Jeśli brakująca kwota nie będzie jak najszybciej zebrana, Agatka będzie musiała przerwać leczenie. W tej sytuacji rodzina jeszcze bardziej liczy na pomoc w uzbieraniu brakującej sumy. Liczy się każda złotówka. Brakuje około 400 tysięcy zł. FUNDACJA RYCERZE I KSIĘŻNICZKI UL. ZAGÓJSKA 2/4 /8504-101 Warszawa PKO Bank Polski SA 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 tytułując przelew:"DAROWIZNA DLA AGATKI" Do wpłat zagranicznych Swift:BPKOPLPW 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 IBAN: PL90102010420000890203244142 tytułując przelew: "DAROWIZNA DLA AGATKI" Konto walutowe USD: IBAN:PL98 1020 1042 0000 8502 0342 2383 z tytułem "DAROWIZNA DLA AGATKI" SMS o treści AGATKA na nr. 79567 za 9zł netto (11,07zł brutto w tym VAT) SMS o treści AGATKA na nr. 76567 za 6zł netto (7,38zł brutto w tym VAT)   Miejsca, gdzie można oddawać nakrętki, z których dochód będzie przekazany na leczenie Agatki: – Sklep AMI na os. Fabrycznym (plac targowy) – Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Wilczej – Przedszkole Balbinka ul. Przedszkolna – Bar Niagara na os. Fabrycznym (plac targowy) – Firma Stepan ul. Urazka Brzeg Dolny (dla pracowników firmy, wejście tylko z przepustką ) – Dom Kultury w Brzegu Dolnym (1 piętro) – Szkoła Podstawowa w Pogalewie Wielkim – Agencja Ubezpieczeniowa, Wołów ul. Zwycięstwa 27 Możliwy jest też mobilny odbiór z każdego miejsca w Brzegu Dolnym i okolic. Szczegóły pod numerem telefonu:  783 023 260.  
Reklama

Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości