07/08/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
7 sierpnia 2025 roku przeszedł do historii Kolei Dolnośląskich. Na pokładzie pociągu regionalnego podróżował 150-milionowy pasażer, co potwierdza zaufanie do firmy. Inwestycje w rozwój transportu przynoszą realne efekty, poprawiając jakość komunikacji. Dolny Śląsk to lider kolejowych inwestycji w Polsce. W ciągu 10 lat liczba pasażerów wzrosła z 335 tys. do ponad 14 mln rocznie. Inwestycje w wysokości 2 mld zł przywróciły pociągi m.in. do Lubina, Chocianowa czy Karpacza. Koleje Dolnośląskie oferują szybkie połączenia, a flota wkrótce powiększy się o 30 nowych pociągów.