28/03/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
Konferencja prasowa Odbudowa po powodzi – większy potencjał kolei na Dolnym Śląsku przedstawiała inwestycje w rozwój regionu i kolei po powodzi. Wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska oraz ministrowie omawiali zmiany w transporcie i odbudowie. Wzrost sieci połączeń kolejowych umożliwia mieszkańcom szybkie podróże. Marszałek Paweł Gancarz podkreślił inwestycje w tabor i nowe linie kolejowe. Koleje Dolnośląskie oferują najszybsze połączenia regionalne w Polsce, skracając czas podróży między miastami regionu. Prezes Damian Stawikowski zapowiedział dalszy rozwój transportu kolejowego.