21/02/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
Projekt połączeń autobusowych na Dolnym Śląsku rozwija się dynamicznie, umożliwiając podróżowanie autobusem za pociąg do wielu miejscowości. Koleje Dolnośląskie planują rozszerzyć trasę do Polkowic, Srebrnej Góry, Radkowa i Bolkowa. Dążą do uproszczenia systemu biletowego, by cała podróż odbywała się na jednym bilecie. Nowe kierunki jak Bolków - Jaworzyna Śląska czy Polkowice - Lubin mają szansę pojawić się w tym roku, a prace nad przywróceniem linii kolejowych do innych miejscowości są w toku. Przyszłość transportu publicznego na Dolnym Śląsku jawi się coraz bardziej efektywna i zintegrowana.