28/08/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
Podpisano umowę na budowę nowego mostu w Miliczu. Firma Primost Południe zrealizuje inwestycję za ponad 8,4 mln zł, poprawiając tym samym dostęp do Doliny Baryczy. Projekt obejmuje też tymczasową przeprawę dla ułatwienia podróży podczas budowy. Starosta milicki podkreśla znaczenie remontu, a wicemarszałek dolnośląski zapowiada dalsze modernizacje dróg w ramach programu Dolny Śląsk na Dobrej Drodze.
Podpisana umowa zakłada również budowę ciągów pieszo-rowerowych i dróg dojazdowych służących m.in. organizacji wypraw kajakowych, bardzo popularnych na rzece Barycz
Warta niemal 8,5 miliona złotych inwestycja zostanie wybudowana w ciągu 2,5 roku