Dziś w Tarchalicach odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu w Naturze Nadleśnictwa Wołów. Na starcie stanęło około 250 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: ćwierćmaratonie (10,549 km) oraz półmaratonie (21,097 km). Wydarzenie zorganizowano w wyjątkowym roku – 80-lecia Nadleśnictwa Wołów.
Na ćwierćmaratonie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Lamparski (40:21), wyprzedzając Damiana Jasińskiego i Marcina Wielgusa. W rywalizacji kobiet triumfowała Monika Straszko (47:11), drugie miejsce zajęła Agnieszka Olejnik, a trzecie Ewa Zapart-Czasławska z Nadleśnictwa Chocianów.
W półmaratonie wśród mężczyzn zwyciężył Michał Ratajczak (1:15:55), przed Pawłem Kwiatkowskim i Mirosławem Nowakiem. W kategorii kobiet najlepsza była Elżbieta Maćkowiak (1:44:58), drugie miejsce zajęła Ewa Boćko, a trzecie Aleksandra Kaczmarek.
Wszystkie wyniki dostępne są na stronie EuforiaBiegacza.pl
Impreza miała nie tylko sportowy charakter, ale również wymiar charytatywny. Podczas wydarzenia prowadzono zbiórkę na Dom Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Uczestnicy i goście mogli za symboliczne 5 zł spróbować domowych słodkości i popcornu.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja rzeźby Kani – symbolu Nadleśnictwa Wołów, autorstwa Oleny Kovpak. Drewniana figura o wysokości 150 cm osiągnęła cenę 1200 zł, a całość środków przekazano na potrzeby dzieci z Krzydliny.
X Bieg w Naturze to nie tylko rywalizacja sportowa, ale też piknik rodzinny w sercu lasu. Organizatorzy przygotowali kilka stref tematycznych:
Strefa „edu”: Nadleśnictwo Wołów, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Doliny Baryczy”, Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, KRUS, Zakład Karny, Pasieka Oleksy, Makutu – kuchnia kosmetyczna, Stowarzyszenie Połączeni z Naturą, PGK Wołów.
Strefa „art”: warsztaty rękodzielnicze – od wyplatania koszy po tworzenie stroików i malowanie drewna.
Strefa „gastro”: degustacja wyrobów z dziczyzny przygotowana przez koła łowieckie, stoiska pszczelarskie z miodami, lokalni producenci żywności.
Dodatkowo można było wziąć udział w spacerze z leśnikiem czy wysłuchać wykładu psycholożki Ewy Godlewskiej o tym, jak dbać o siebie, by zachować sprawność fizyczną i umysłową przez długie lata.
— To była wyjątkowa edycja. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom wydarzenia — podkreślali organizatorzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze