Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla naszego powiatu. 15 maja, w godzinach od 11:00 do 15:00, mieszkańcy powinni przygotować się na gwałtowne zjawiska pogodowe.
Synoptycy prognozują:
burze o umiarkowanej intensywności,
opady deszczu do 15 mm,
porywy wiatru dochodzące nawet do 75 km/h,
lokalnie możliwy grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk oceniono na 70%.
Choć ostrzeżenie ma charakter najniższego, pierwszego stopnia, to oznacza realne ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Warto:
zabezpieczyć luźne przedmioty na balkonach i podwórkach,
unikać parkowania pod drzewami,
śledzić bieżące komunikaty pogodowe.
Burze mogą utrudniać jazdę samochodem i powodować chwilowe przerwy w dostawie prądu. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.
Komunikat został wydany dziś rano, 15 maja o godz. 5:24. W razie wystąpienia intensywnych zjawisk pogodowych służby ratunkowe apelują o nieblokowanie linii alarmowych i zgłaszanie jedynie realnych zagrożeń.
Bądźcie bezpieczni i uważni!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze