Rozmowa z marszałkiem Dolnego Śląska Cezarym Przybylskim (Bezpartyjni Samorządowcy).
Gdyby miał pan jednym słowem określi tegoroczny budżet Dolnego Śląska, to jakie by to było słowo? „Ryzykowny”, „kompromisowy”…Przede wszystkim rozwojowy. Jeżeli popatrzymy na liczbę inwestycji, jakie zaplanowaliśmy w tym budżecie, śmiało można powiedzieć, że jest nastawiony na rozwój. Chcemy utrzymać pozycję Dolnego Śląska, jaką sobie wypracowaliśmy, a jest on liderem nie tylko w Polsce - jesteśmy też na szóstym miejscu spośród 280 regionów Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o dynamikę rozwoju gospodarczego. To ewidentna zasługa wszystkich Dolnoślązaków i samorządów wszystkich szczebli, przedsiębiorców. To także nauka, trzeci sektor… Wszyscy pracujemy na ten sukces.
Komentarze