Wracamy do wczorajszego tragicznego wypadku. Przypomnijmy, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia autobusu z pociągiem. Zginął kierowca autobusu.
Komentarz w tej sprawie opublikowała wójt Wińska Jolanta Krysowata-Zielnica.
- Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Małowicami a Orzeszkowem, zginął doświadczony kierowca autobusu, mieszkaniec Orzeszkowa. Osierocił dwoje dzieci. Jechał sam, po tym, jak nasza młodzież z autobusu wysiadła w Orzeszkowie i Małowicach - napisała w mediach społecznościowych. - Wieloletnia, bezowocna walka gminy Wińsko i jej mieszkańców o to, żeby na przejeździe była choćby sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, wieczne obietnice i asekuracja PKP PLK Wrocław i oszczędzanie na takich gminach jak nasza, na takich ludziach jak my. Ta tragedia ma imię i nazwisko. Winni też mają imiona i nazwiska. I firma ma nazwę. Czy ta ofiara wam wystarczy?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pani wójt niech się dobrze zorientuje czy był to doświadczony kierowca… niespełna trzy lata temu zrobił prawo jazdy na autobus. A może przestała by pani prowadzić wojny z urzędami i starostwem. To jest miedzy innymi wina tez pani. Ale pani woli się zajmować powiatem lubinskim. Nie nie robie błędu pisząc pani z małej litery to jest oznaka szacunku dla pani.
To prawda, na takim przejeździe powinna być sygnalizacja świetlna i dźwiękowa zwłaszcza jak przez ten przejazd przejeżdżał autobus szkolny. I faktycznie ktoś powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Mieszkam w śląskim i przejazdy mają sygnalizację świetlną i dźwiękową. Władze gminy powinny się o to bardzo starać, a nie teraz współczuć i gdybać. Widocznie u mnie są władze gminy bardziej zaradne i przebojowe. Współczuję rodzinie.
Pani wójt niech się dobrze zorientuje czy był to doświadczony kierowca… niespełna trzy lata temu zrobił prawo jazdy na autobus. A może przestała by pani prowadzić wojny z urzędami i starostwem. To jest miedzy innymi wina tez pani. Ale pani woli się zajmować powiatem lubinskim. Nie nie robie błędu pisząc pani z małej litery to jest oznaka szacunku dla pani.
To prawda, na takim przejeździe powinna być sygnalizacja świetlna i dźwiękowa zwłaszcza jak przez ten przejazd przejeżdżał autobus szkolny. I faktycznie ktoś powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Mieszkam w śląskim i przejazdy mają sygnalizację świetlną i dźwiękową. Władze gminy powinny się o to bardzo starać, a nie teraz współczuć i gdybać. Widocznie u mnie są władze gminy bardziej zaradne i przebojowe. Współczuję rodzinie.