Niepokojące prognozy na najbliższe dni straszą mieszkańców Brzegu Dolnego. Około godziny 17 wysokość wody w Odrze ma przekroczyć stan alarmowy.
Stan Odry w Brzegu Dolnym na ten moment jest powyżej poziomu ostrzegawczego i wynosi 542 cm i nadal wzrasta. Wedle prognoz z IMGW poziom wody ma dzisiaj około godziny 17 przekroczyć stan alarmowy i woda ma przejść na wysokość ponad 630cm. Przypomnijmy, że podczas powodzi w 1997r stan wyniósł ponad 1000cm.

Do dzisiejszego wieczora, większość rzeki w naszej okolicy mają przekroczyć stan alarmowy, dodatkowo wiele mówi się o ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej w Polsce. Strażacy i wolontariusze z Brzegu Dolnego od rana działają aby przygotować się na ewentualną powódź.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
będziemy się kąpać w brudnej wodzie o będziemy mieć tężec. woda doleci do radecza i pod wały
O to coś nowego, a w którym to miejscu w Brzegu Dolnym jest stopień wodny? Jedyne stopnie o których powszechnie wiadomo, w tej okolicy to stopień na Wałach i następny w Malczycach. Fakt że retencyjny zbiornik powyżej Wałów to fikcja. Pamiętam z roku 97 że był tak zamulony(zrzucono przed spodziewaną falą z niego wodę) że głębokość średnia nie przekraczała metra( przy normalnym poziomie wody) jedynie wąski rowek do turbiny elektrowni był nieco głębszy. Ostatnie pogłębiarki jakie pamiętam, pływały po Odrze w latach 60tych ubiegłego wieku
wreszcie wszyztskie ku.r.wy wymyje w tym brzegu
będziemy się kąpać w brudnej wodzie o będziemy mieć tężec. woda doleci do radecza i pod wały
O to coś nowego, a w którym to miejscu w Brzegu Dolnym jest stopień wodny? Jedyne stopnie o których powszechnie wiadomo, w tej okolicy to stopień na Wałach i następny w Malczycach. Fakt że retencyjny zbiornik powyżej Wałów to fikcja. Pamiętam z roku 97 że był tak zamulony(zrzucono przed spodziewaną falą z niego wodę) że głębokość średnia nie przekraczała metra( przy normalnym poziomie wody) jedynie wąski rowek do turbiny elektrowni był nieco głębszy. Ostatnie pogłębiarki jakie pamiętam, pływały po Odrze w latach 60tych ubiegłego wieku