Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Wołowie wzięli dzisiaj udział w akcji oddawania krwi.
- W oparciu o ideę przeświecającą honorowemu krwiodawstwu w miesiącu grudniu ubiegłego roku na terenie Zakładu Karnego w Wołowie powstał klub Honorowych Dawców Krwi pod nazwą „ W służbie krwi” - informuje por. Krzysztof Rogalski. - 10 czerwca w Zakładzie Karnym w Głogowie utworzone zostało koło wołowskiego klubu. Łącznie w obu jednostkach zrzeszonych jest trzydziestu pięciu członków.
17 września na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie zaparkował autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. - Wpisując się w ideę bezinteresownego niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa funkcjonariusze wołowskiego więzienia oddali krew potrzebującym - relacjonuje porucznik Rogalski.
Komentarze