Zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa z 4 kwietnia 2017 roku, hodowcy gołębi i drobiu znowu mogą wypuszczać zwierzęta na dwór.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa z 4 kwietnia 2017 roku, hodowcy gołębi i drobiu znowu mogą wypuszczać zwierzęta na dwór. Dokument określa jednak zasady bezpieczeństwa, jakie nadal trzeba zachować, bo ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa ptasiej grypy ciągle istnieje. We wtorkowym wydaniu Kuriera Gmin przeczytacie, czy na terenie naszego powiatu wystąpiły kolejne przypadki zarażenia drobiu i jakich zasad nadal należy przestrzegać. Paweł Szewczyk, powiatowy lekarz weterynarii, opowie o kontrolach gospodarstw na naszym terenie i sankcjach, jakie spotkały hodowców.